jean şıklığı
Giyim Önerileri

Bayan Giyiminde Jean Şıklığı

Posted On Kasım 13, 2015 at 2:17 pm by / No Comments

Vücut tipinize uygun bir jean ile şık görünmemeniz neredeyse imkansız. Hemen her stile rahatça uyum sağlayan kot pantolonları satın alırken dikkat etmeniz gereken birkaç küçük nokta var. Birçok marka, kot pantolon ölçülerini bel boyutuna göre belirlediği için vücudunuza en iyi oturacak olanı kendi ölçümünüzü yaparak bulabilirsiniz. Bir mezura kullanarak belinizin en ince olduğu yeri ölçün ve sizin için doğru olan bedeni belirleyin. Kararsız kaldığınız zamanlarda dar olanı seçin, çünkü kot kumaş zamanla bollaşır.

 

jean şıklığı
jean şıklığı

Bel Yükseklikleri

Bel yüksekliği ile ilgili kararsız kalırsanız, düşük bel yerine normal kesimlere yönelin. Normal bel pantolonlar çizgilerinize daha iyi oturur ve daha rahat hareket etmenizi sağlar.

Bayan Jean Şıklığı
Bayan Jean Şıklığı

Gene de düşük beli seçerseniz bu kez büyük beden almayın. Bu sadece rahatsız bir görünüm yaratır. Bunun yerine ihtiyacınız olanı ilk planda düşünün. Ayrıca kotların boy ölçüsü kolayca ayarlanabilir. Bu konuda da ayakkabılarınız önemlidir. Bol paça kotlar en iyi yüksek ya da dolgu topuklu ayakkabılarla uyum sağlarken, dar kotlar tam bilek kemiği hizasında ya da üstünde kesilmelidir. Bunlar hemen her ayakkabı ile giyilebilir.

jean kombini
jean kombini

Bu arada kalçayı küçük göstermek ya da uzun bacaklı bir hava mı vermek istiyorsunuz? Koyu renk, klasik kesim ve uzun paça kotları tercih etmelisiniz. Atletik bacaklara düz renkli ve sigara paça pantolonlar da çok yakışır. Kısacası kotlarınızı deneyerek alın. Çünkü denediğiniz bir kot hiç beklenmedik şekilde üzerinizde hoş durabilir.

Jean Modası
Jean Modası

Soyunma kabininden dışarı çıkın ve hareket edin, yürüyün, eğilin, kalkın, diz çökün. Aynada her yönden kendinizi görmeye çalışın. Üzerinizdeki gerçekten içinize sindiyse satın alın. Bu bayan giyimi için pratik bir yoldur.  Dünyaca ünlü tasarımcılar işi basit tutmanızı öğütlüyorlar ve hangisiyle daha iyi hissediyorsanız onu alın diyorlar.  Bu, sanki size en çok yakışan saç stilini bilmek gibi bir şey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.