bayan giyim spor kıyafetler
Giyim Önerileri

Bayanlar İçin Spor Giyim

Posted On Ağustos 9, 2015 at 10:49 am by / No Comments

Bayanlar için spor giyim, erkeklerden farklı olarak, dar ve sıkı hatlara sahip kıyafetlerin seçimi ile başlıyor. Bayan spor giyim kıyafetleri, genelde açık hava sporlarında daha çok tercih ediliyor. Erkeklerin aksine bayanlar, açık havada spor yapmayı sevdikleri için, spor kıyafetlerini de ona göre seçiyorlar.

spor giyim kombinleri
spor giyim kombinleri

Bayanların salonda yaptıkları spor dallarına göre kıyafetleri de değişiyor. En çok tercih ettikleri salon sporları arasında; yoga, pilates, step gibi sporlar ön sıralarda yer alıyor.Bu tarz salon sporlarında da; pamuklu, ince ve tayt tarzı spor giyim tercih ediliyor.

İç ve Dış Mekânlarda Bayan Spor Giyim

Dış mekânlarda yapılan sporlarda, özellikle hava şartlarından kaynaklanan olumsuzluklardan etkilenmemek için, birkaç parçadan oluşan spor kıyafetler tercih ediliyor. Polar spor ceket, sweat-shirt ve onun altına t-shirt olmak üzere 3 parça kıyafet açık havalarda giyilebiliyor.

Spor Giyim
Spor Giyim

Bazı yan aksesuarlar da spor giyimde tercih edilebiliyor. Bunlardan bir tanesi, birçok filmde gördüğümüz bandanalar. Bandanalar bir dönem bayanların spor yaparken sürekli taktıkları aksesuarlardandı. Günümüzde pek tercih edilmese de hala kullanan bayanlar var.

bayan giyim spor kıyafetler
bayan giyim spor kıyafetler

Renk seçimi, genelde koyu renkler üzerine kurulu. Sebebi de koyu renkli spor kıyafetlerin kirleri az göstermeleri.Kilo problemi olan bayanların en çok tercih ettikleri spor kıyafetleri ise bol kesim olanlardan.Spor giyimin en önemli parçalarından olan spor ayakkabıları ise, kıyafet uyacak ve ayakları sıkmayacak şekilde seçilmeli. Tabi ki bu spor ayakkabıların altına, uygun çorap seçimi de önem kazanıyor.

Bayan Spor Giyim Tarzı
Bayan Spor Giyim Tarzı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.