hamilelikte giyim
Giyim Önerileri

Bayanlarda Hamile Giyim Önerileri

Posted On Ağustos 11, 2015 at 10:56 am by / No Comments

Bayanların en çok sıkıntı çektikleri dönemlerden bir tanesi de hamilelik dönemidir. Hamilelik dönemlerinde bayanlar oldukça hassas olurlar. Hamilelikte bayanların yemeklerinden, dinlenme zamanlarına kadar birçok durumlarında farklılıklar meydana gelir. Bu farklılıklardan bir tanesi de, bayanlarda hamile giyim farklılıklarıdır.

hamile giyim
hamile giyim

Hamile Giyim Özellikleri

Hamile kıyafetlerinin genel özellikleri, rahat ve bol olmasıdır. Bunun yanı sıra farklı modeller de hamile bayanlar için üretilir.

Hamile Giyim
Hamile Giyim

Hamile kıyafetlerin, kumaş özellikleri de diğer kıyafetlere göre farklılık gösterir. Özellikle sentetik olmayan ve pamuk özelliğine sahip kıyafetler, hamile bayanlar için tercih edilir.Desenli ve rahat kalıbı ile hamilelik dönemlerinde bayanların tercih edebileceği tarzda bluz modellerinin yanı sıra, bu tarz bluzun altına rahat ve esneyebilen bir pantolon da tercihler arasında olabilir.Her ne kadar pamuklu giyim tercih edilse de polyester kumaş yapısı da hamilelik döneminde kullanılabilir.

hamilelikte giyim
hamilelikte giyim

Ayrı parçalar halinde ve birkaç parçadan oluşan kıyafetler tercih edilebileceği gibi, tek parça bir elbise de hamile bayanların tercihleri arasında yer alabilir. Hamilelik öncesi ve sonrası aynı kalabilen ve esneyebilen kıyafet seçimi, hamilelikten sonra da kıyafetlerin giyilebilmesine olanak sağlayacaktır.

Hamile Giyim Modası
Hamile Giyim Modası

Kumaş yapısı olarak, viskoz ve elastan kumaş modelleri de hamile bayanlar tarafından tercih edilebilir.Hamile bayan kıyafet modellerinde seçim olanağı çoktur. Kıyafet seçiminde bazı kriterlere uyulması yeterli olacaktır. En önemli kriterlerden olan bol kıyafet seçimine ve kumaş özelliğine dikkat edilmesi yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.