hırka
Ceket

Benim Güzel Hırkam

Posted On Eylül 17, 2015 at 9:15 pm by / No Comments

Kışın vazgeçilmezi olan kazaklarımız eğer önden açık ve düğmeli olup böyle giyiliyorlarsa hırka adını alıyorlar. Kolsuz hırkalara yelek deniyor. Kolsuz kazaklara ise süveter. Hırka ve yelekler önden giyilip çıkartıldıkları için çok kullanışlı sınıfından oluyorlar.

Bayan Hırka Modeli
Bayan Hırka Modeli

Genellikle kadınların dolabında bulunması gerekenler listelerinde yer alamayan hırkalar aslında kadın veya erkek herkesin dolabında olmalı. Çünkü gerçekten her işe yarıyorlar. Uzun hırkalar giyerseniz, basenleriniz kapanır. Serin akşamlarda omuzunuza bir hırka alır, üşümezsiniz. Bir lokma bir hırka lafı ile kalenderlik göstergesi bile olmuştur.

hırka
hırka

Hırka Her Yerde

Gelecek sezonun modasında ise hırkalar ilginç bir şekilde yer alıyorlar. Gelecek yıl giyilen iç çamaşırlarının transparan giysilerle gösterilmesi modası var. Ya da kombinezon türü kısa giyeceklerle bir davete katılabilirsiniz. Dantelli ve kombinezon türü elbisenizin üzerine giyeceğiniz uzun bir hırka ve belinize bağlayacağınız bir kemer size çok değişik bir şıklık getirecek.

Uzun Hırka Modeli
Uzun Hırka Modeli

Yani hırka her işe yarayan bir giyim eşyası. Değişik motifli, çiçek desenli, geometrik şekilli, rengarenk hırkalar, kapişonlu, yakalı ya da düz olarak her zaman kullanılabiliyor. Hırkalar genellikle örme olarak üretiliyorlar, yani anneniz şişleri eline alıp size özel örmemişse piyasada bulabileceğiniz çoğu hırka triko olacaktır.

salaş hırka
salaş hırka

Diz altına kadar inen bol hırkalar kadınlar için her zaman moda olan bir giyim çeşidi. Yani moda dışı olan bir kavram, aynen spor ayakkabıların her zaman, her yerde kullanılabilmesi gibi onlar da çok pratikler. Bu yılın modasının hırkalarla olan ilgisi ise aplike olmuş cepler ya da yakalar.

Hırka Modelleri
Hırka Modelleri

Genellikle kürk kullanarak hırkaların cepleri ve yakaları değişik renklere bürünebiliyor. Ekoselerden ya da kadife, süet gibi materyallerden yapılan aplike eklemeler bir anda kalender ruhlu hırkanızı değişik bir havaya büründürüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.