ceket
Ceket

Ceketinizi Vücut Tipinize Göre Seçin

Posted On Ağustos 15, 2015 at 10:04 am by / No Comments

Özellikle bahar aylarında ve yaz akşamlarında tercih edilen ceketler, tamamlayıcı parçalardan en önemlileri arasında yer alıyor. Spor bir kıyafeti bir dokunuşla gayet şık ve zarif bir hale getiren ya da oldukça şık bir elbiseyi yine bir dokunuşla gayet spor bir elbiseye dönüştürebilen ceketler gardıroplarımızın olmazsa olmaları arasında listenin başında geliyor.

ceket
ceket

Bacak Boyu Kısa Olanlar için Öneriler

Eğer bacak boyunuzu gövdenize göre daha kısaysa uzun ve bol ceketler size göre değil demektir. Uzun ceketler bacak boyunuzu daha çok kesecek ve bacak boyunuz daha kısa görünecektir.

Kısa Bacak Boyu Olanlar İçin
Kısa Bacak Boyu Olanlar İçin

Bu nedenle ceket seçerken kısa ve vücuda tam oturan ceket modellerini tercih etmelisiniz. Bu tarz bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayacaktır.

Zayıflıktan Şikayet Edenler için Öneriler

Çok zayıfsanız ve bu sizi kıyafet seçerken zorluyorsa işte size birkaç ipucu… Kalın kumaşlı, vücuda tam oturan, kürk ya da tüy gibi detaylarla tasarlanmış ceketler sizin için ideal seçimler olacaktır. Böylece zayıf olan vücudunuz daha yapılı görünecektir.

ceket modelleri
ceket modelleri

Geniş Kalçalılar için Öneriler

Eğer kalçalarınız geniş bir yapıya sahipse, bel hizasında biten ceket modelleri sizin için uygun olacaktır. Genellikle geniş kalça yapısına sahip olanlar kalçalarını kapatacak uzun modelleri tercih ederler.

Kırmızı Ceket Modeli
Kırmızı Ceket Modeli

Bu doğru bilinen ama kesinlikle doğru olmayan ve yanlış yapılan bir uygulamadır. Kısa ceketler dikkati kalçalarınızdan üst bedeninize doğru çekecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.