blazer ceket
Giyim Önerileri

Dar Omuzlu Bayanlar İçin Giyim Önerileri

Posted On Ağustos 23, 2015 at 10:25 am by / No Comments

Yaz aylarının ve sıcakların bastımasıyla birlikte kıyafetler daha hafif modellerden seçilmeye, daha rahat ve bol modeller giyilmeye başlandı. Bu modayla birlikte omuzlarının genişliğinden memnun olmayan bayanların rahat edemediği bir giyim modası da başlamış oldu.

Dar Omuzlu Bayanlar İçin Elbise Modeli
Dar Omuzlu Bayanlar İçin Elbise Modeli

Unutulmaması gereken en önemli nokta vücut tipini iyi tanıyarak giyinmek. Üç tip temel omuz yapısı vardır. Kare, yuvarlak ve düşük tipli omuz yapılarından herhangi birine sahip olan bayanlar da küçük ayrıntılara dikkat ederek yaz modasına son derece kolayca ve şık bir şekilde ayak uydurabilirler.

blazer ceket
blazer ceket

Dar Omzu Geniş Göstermek

Dar omuzları kamufle etmek suretiyle daha dolgun ve daha büyük gösteren modellere yönelmek,kıyafet seçiminde bayanlara zaferi getirir.Uzak durulması gereken modellerden biri straplez. Vücudu sarıp omuzları ortaya çıkarıp dikkati zaten gizlenilmek isteyen bölgeye toplayacağı için, omuzlarından memnun olmayan bayanların tercih etmemesi gereken bir model haline geliyor.

geniş omuz
geniş omuz

Omuz başında duran kalın bantlar, geniş düşes yakalar çok kullanışlı bir başka seçim. Gece elbiselerinde rahatlık kullanışlılık sahibi olmak isteyen bayanlar için küçük bir öneri; bantların genişliğinin iyi ayarlanmasına dikkat edilmeli. Omuzlarda dolgunluk yaratan modeller olması ve kumaşın da buna uygun olmasına dikkat edilmesi gerekir. Tafta gibi yüksek hacimli kumaşlardan yapılması daha iyi sonuçlar verebilir.

Tek çözüm omuzları kapatmak değil elbette. Açık omuzlu bir elbisenin altında giyilecek bir ayakkabı dikkati başka yönlere çekeceği için, daha rahat bir his uyandırabilir ve dar omuzlu bayanlar  için açık elbisenin içinde özgüveninin yerine gelmesini sağlayabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.