yazlık ayakkabı
Ayakkabı

Doğru Yazlık Ayakkabı Nasıl Seçilir?

Posted On Eylül 3, 2015 at 3:12 pm by / No Comments

Yaz ayları halen etkisini sürdürürken yazlık kıyafetler hala revaçta. Özellikle yazlık ayakkabılar hala en gözde giyecekler arasında. Günlerin uzun olması dışarıda daha fazla vakit geçirmeye neden olur. Kış aylarını kapalı mekanlarda geçirmenin verdiği sıkıntı ancak yaz aylarında atılır.

Yazlık Ayakkabı
Yazlık Ayakkabı

Yazlık Ayakkabılar Nefes Almalı

Dışarıda daha çok zaman geçirmek, bedeni taşıyan ayakları da daha fazla yorar. Çok gezmenin yorucu ve yıpratıcı etkisini kırmanın yolu doğru yazlık ayakkabı seçmekten geçer. Yazlık ayakkabı denilince spor ayakkabılar, terlikler, sandaletler ilk akla gelen ayakkabı çeşitleridir. Bunların yanında ince ve hafif kapalı ayakkabılar yine yazın oldukça sık kullanılan ayakkabı çeşididir.

yazlık ayakkabı
yazlık ayakkabı

Yazı rahat geçirmek için, kapalı ayakkabılarda, erkekler için kösele taban ayakkabılar, kadınlar için ise babet tarzı ayakkabılar tercih etmek doğru olur. Kösele tabanlar hava alışverişi yaparak, ayağın hava almasını sağlar, kokmasını önler. Spor ayakkabı seçerken de aynı şekilde spor ayakkabının hava alıp almadığına dikkat etmek gerekir. Sandaletler yazın giyilebilecek en rahat ayakkabılardır. Hem sürekli hava alır hem de ayağa tutunduğu için, terlik gibi, ayaktan çıkıp rahatsız etmez.

yazlık ayakkabı modeli
yazlık ayakkabı modeli

Sandalet giyerken ayakların dış etkenlere sürekli maruz kaldığı unutulmamalı ve hem temizliğine dikkat edilmeli hem de alınabilecek darbelere karşı dikkatli olunmalı. Kadınlar için babetler hem şıklık hem de rahatlık açısında en çok tercih edilen yazlık ayakkabı tercihlerinden.

Yaz Ayakkabı Modası
Yaz Ayakkabı Modası

Tabanı düz olan babetler ayağı çok fazla yoracağı ve ayak anatomisine zarar vereceği için tercih edilmemeli. Küçük de olsa topuğunun olması babetleri daha rahat kullanmayı sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.