eşofman takımı modelleri
Eşofman

Eşofman Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Posted On Ocak 27, 2016 at 11:11 am by / No Comments

Yalnızca spor yaparken giymek için değil, artık günlük giyimin bir parçası da olarak kullanılan eşofmanlar; rahatlığına düşkün olanlar için oldukça önemli bir giysi. Dolayısıyla genelde günlük kıyafetlerinizden farklı bir amaçla kullandığınız eşofmanlarınızın; içerisinde rahat hareket edebileceğiniz ve terlediğinizde sağlık açısından problem yaratmayacak türde olması gerekiyor.

Eşofman Takımları
Eşofman Takımları

 

Bu yüzden eşofman satın almadan önce yalnızca modeline ve renk uyumuna değil, vücut tipinize ve yaptığınız sporun uygunluğuna, kumaşının kalitesine, cildiniz için herhangi bir sorun yaratıp yaratmayacağına vs. gibi özelliklere bakmanız gerekiyor.

Eşofman Takımları
Eşofman Takımları

Yanlış Bilgiler Doğrultusunda Eşofman Almayın

Çoğu kişi, spor yaparken terlemek gerektiğine inanır ve bu sebepten yaz ya da kış mevsimi olması fark etmeksizin giyilen eşofmanın terletecek şekilde kalın olması gerektiğini söylerler. Fakat bu durum her zaman sanıldığı kadar sağlıklı sonuçlar yaratmayabilir. Özellikle havaların sıcak olduğu yaz aylarında vücudun mutlaka hava alması gerekir ki, kalın kıyafetlerle bu durum söz konusu olmaz. Bu yüzden vücudunuz hava alamadığı gibi, aynı zamanda atmak istediğiniz toksinlerden de kurtulamazsınız. Dolayısıyla özellikle sıcak havalarda mutlaka hava geçiren tarzda eşofmanlar satın almalısınız.

Eşofman Takımları
Eşofman Takımları

Rahatlığınızı Ön Plana Alın

Spor yaparken bile güzel görünmek isteseniz de her zaman önceliğiniz rahat hareket etmek olmalı. Bu yüzden özellikle bacaklarınızı kolayca hareket ettirebileceğiniz tayt formundaki eşofmanları tercih etmelisiniz. Üst kısmınızın ise, sizi daraltmayacak yumuşak kumaşlı geniş formda olmasına özen göstermelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.