pijama
Giyim Önerileri

Evdeki Rahatlık Pijama

Posted On Aralık 13, 2015 at 2:21 pm by / No Comments

Gün boyu takım elbise ve günlük kıyafetler içerisinde rahat ederiz. Ancak günün ilerleyen saatlerinde, iş bitiminde ve ev ortamına gelindiğinde, üzerimize rahat bir şeyler giyme ihtiyacı duyarız. Pijama, erkekler ve bayanlar için, ev ortamındaki rahatlığı sağlayan kıyafetlerden bir tanesidir. Bazı modelleri, lohusa olan bayanlar ve hamile bayanların giyebileceği tarzdadır. Erkekler için üretilen modeller ile bayanlar için üretilen modeller arasında fark olsa da, kumaş türleri genelde aynıdır. Yalnızca kesim ve desen özellikleri değişir.

Evde Giyilen Pijama
Evde Giyilen Pijama

Gecelik ya da pijama modellerinin seçiminde, kumaşının kalitesine ve kesim tarzına dikkat etmek gerekir. Pijama, bayanlar ve erkekler için farklı modellerde imal edildiği için, kesimleri arasında fark vardır. Ancak kesimleri ne olursa olsun, vücuda tam oturan modellerin seçimi, rahatlık için önemlidir. Desen ve renk seçimini, kişisel zevkinize göre seçebilirsiniz. Piyasada, desenli ve renk seçeneği çok olan, modeller oldukça fazla miktarda bulunur.

Evde Giyilen Pijama
Evde Giyilen Pijama

 

Hamile olan bayanlar ya da lohusa dönemindeki bayanların, pijama modelleri diğer modellere göre rahat olmak zorundadır. Zaten bu durumda olan bayanlar için özel modeller üretilir. Bu tür ürünleri almadan önce amacınız belli olmalıdır. Yaz aylarında kullanılan modeller ile kış aylarında kullanılan modeller arasında, kumaş farkı vardır. Genelde pamuk ya da ipek tarzı kumaşlar ile üretilen pijama modelleri vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.