bandana
Giyim Önerileri

Her Mevsim Kendinizi Taçlandırın

Posted On Eylül 23, 2015 at 10:22 am by / No Comments

Taç, özellikle 70’li yılların başından 2000’li yıllara kadar kadınların en çok kullandıkları aksesuarlardan biriydi. Ne var ki; bir süre unutuldu. Ancak retro tarzın yeniden şaha kalkması ile diğer birçok kıyafet ve aksesuar gibi taç da yeniden dolaplarda yerini aldı.

Çiçekli Taç Modeli
Çiçekli Taç Modeli

Eskiden sadece nişan, kına gecesi, düğün, nikah gibi organizasyonlarda gelin başı için kullanılan taçlar, şimdi günlük kullanıma uygun renk ve modelleri ile hemen hemen her aksesuar mağazasında bulunabilecek bir ürün.

bandana
bandana

Mevsime Uygun Taç Modelleri

Elbette ki bir ürün moda oldu diye, her mevsim aynı ürünü kullanmak yerinde bir fikir değil. Taçlar için de aynı durum söz konusu. Eğer mevsim kış ise, insanların giyimlerinde daha ağırlıklı olarak koyu renkleri tercih ettikleri malum. Bu yüzden aksesuarların renk ve cinsi de buna uygun olmalı. Saçlar için kullanılacak olan taçlar siyah, kahverengi, gri veya koyu yeşil ile mor tonlarda olabilir. Ancak bu mevsimde şayet çok özel bir yere gidilmiyorsa gün içerisinde beyaz, pembe, sarı gibi uçuş uçuş renklerin tercih edilmesi gözü rahatsız edebilir. Bunun dışında ise kullanılan taçların modelleri kış aylarında günlük kullanımda daha sade seçilebilir.

taç
taç

Ancak ilkbahar ve yaz mevsimi her türlü ürünü kullanmak için en uygun mevsimler. Çünkü bu zaman diliminde güneşin vermiş olduğu pozitif enerji, insanların daha canlı olmalarına neden olur. Bu durum bütün kıyafetlere ve aksesuarlara da yansır. Dolayısıyla rengarenk taçlar, saten kurdeleler, çiçeklerle bezeli bu tür aksesuarlar kullanıma uygun hale gelir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.