retro giyim
Giyim Önerileri

Kadınların Modası Hala Retro

Posted On Ocak 31, 2016 at 5:02 pm by / No Comments

Retro geçmişten günümüze uzanan ve asla modası geçmeyen bir akımdır. Üstelik kadınlar gerek günlük kombinlerde gerekse de akşam tercihlerinde retro parçalar kullanmaya bayılıyorlar. Kendine has bir çizgisi olan bu moda akımının her sezon modernize edilmiş hali ile karşılaşıyoruz. Mesela retro parçaları sadece kıyafetlerinizde değil, aksesuarlarınızda hatta ayakkabılarınızda bile kullanabilirsiniz.

Retro Giyim Modeli
Retro Giyim Modeli

Retro Size Neyi Çağrıştırıyor?

Retro denilince aklınıza ilk gelen şey nedir? Birçokları için cevap büyük gözlükler, şık geniş parçalar, olmazsa olmaz puantiyeler, kırmızıları ve beyazları bir arada kullanma halidir.

 Retro Giyim Modeli
Retro Giyim Modeli

Yani kısacası kadınların aslında günümüzde de sık kullanmayı sevdiği parçaların retroya yorumlanmış halidir. Özellikle de puantiye asla ve asla modası geçmeyen bir modeldir. Hatta çocuk kıyafetlerinde bile sıkça kullanılan bu model ile kız çocukları daha da sevimli görünüyor.

retro giyim modeli
retro giyim modeli

Retronun Olmazsa Olmazı Saç Bantları

Puantiyeler, renkler, büyük gözlükler evet ancak bir de retro demek saça bir aksesuar takmak demektir. Bu aksesuar da yine puantiyeli ya da tek renkten oluşan bir saç bandı olursa tadından yenmez.

 Retro Giyim Modeli
Retro Giyim Modeli

 

Özellikle klasik saç bandı görüntüsünün dışında onu aşağıdan yukarıya doğru bağlar ve saçınız üst kısmında bir fiyonk oluşturursanız tam bir retro havasına bürünmüş olursunuz. Zaten bu modeli kadınlar günümüzde de fazlaca kullandığı için özellikle genç bayanların tercihi bu yönde oluyor, tam da bu sebepten dolayı retro modası bir türlü eskimiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.