ugg bot modelleri
Ayakkabı

Kışın Vazgeçilmezi; Ugg Botlar

Posted On Kasım 17, 2015 at 10:11 am by / No Comments

Kış mevsimi geldi çattı. Yağmur, kar, soğuk hava bizi gardrobumuzda köklü değişiklikler yapmaya zorluyor. Gardrobumuzdaki değişikliklere ayakkabılardan, kazaklardan, mont ve kabanlardan başladık. Çizmeler, botlar bir bir ayakkabı dolabından çıktı ve giymemiz için bizi bekliyor.

Yeni Sezon Ugg Bot Modelleri
Yeni Sezon Ugg Bot Modelleri

Bu yılın trendi yine ugg botlar olacak gibi görünüyor. Özellikle sonbahar ile kış arasında geçiş döneminde sıkça kullanılan bu botlar, rahatlığı, şıklığı ve spor görüntüsü ile birçok kadının bu kış da tercihi olacak.

ugg botlar
ugg botlar

Ugg Bot Özellikleri

Ugg bot ile ilgili en önemli özellik kuzu derisinden yapılmış olmasıdır. Cameron Diaz’ın giymesi ile popüler hale gelen ve özellikle genç kızların severek giydiği bot, yün ve kuzu derisinden yapılıyor. Ayakları yazın serin kışın sıcak tutması bu botların yaz kış giyilmesini sağlıyor. Yazın ayakları serin tutmasının nedeni kuzu derisinin nemi engelleme özelliği. Aynı özellik nedeni ile kışın ayakları sıcacık tutuyor.

ugg bot modelleri
ugg bot modelleri

1970’li yıllarda Avusturyalı sörfçüler sudan çıktıklarında ayaklarını bu botları giyerek ısıtırlarmış. Botlar son derece rahat. Ayakların rahat etmesini sağlayan ve sıcacık etkisi ile kış ayazında ayakları ısıtan botlar bu kış yine çok moda. Geçen yıllarda moda dünyasının gündemine gelen ve genç kızların büyük ilgisini gören botlar, bu kış da özellikle genç kızların ayaklarını süsleyecek.

Ugg Bot Modeli
Ugg Bot Modeli

Özellikle Avrupa’da çok moda olan botlar Türkiye’de de hayli ilgi görüyor. Aslında Avusturya ile özdeşleşmiş ve ilk olarak orada üretilmiş olan botların markası artık bir Amerikan firmasına aittir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.