mini etek modeli
Mini Etek

Mini Etek Nasıl Kullanılır?

Posted On Eylül 7, 2015 at 3:17 pm by / No Comments

Kadınların etek seçimleri rahat kullanımı ve hemen her kıyafet ile kombinlenebilir oluşu nedeniyle mini eteklerden yana. Ne ile nasıl tamamlayabileceğini uzun uzun düşünenler olabilir. Bu mini eteğin modeline ve kumaşına göre değişir. Bilindiği üzere birçok mini etek seçeneği mevcuttur.

mini etek
mini etek

Deri, kot, klasik, fantezi… Özel bir davet olmadığı sürece en sık tercih edilen model kot mini etekler oluyor. Bu kombinlemesi en rahat mini etektir, çünkü kot pantolon gibi tamamlanabilir.

Siyah Mini Etek
Siyah Mini Etek

Nasıl ki acilen dışarı çıkılacağı zaman kot pantolon ve tişört giyilebiliyorsa mini kot etekler için de aynı durum söz konusudur. Hemen her renk ve her model üst giyim ile tamamlanabilir. Klasik mini etekler ise desen ve rengine göre kolsuz tişört ya da bluzlarla tamamlanarak kısmen resmi bir görüntü oluşturulabilir.

mini etek modeli
mini etek modeli

Yine modeline göre ayakkabı tercihi yapılmalıdır. Spor modellerin altında spor ayakkabı, babet ve sandalet gibi ayakkabılar tercih edilir genellikle. Bunların yanında platform topuk ve dolgu topuk ayakkabılar da uygun seçenekler olabilir. Klasik mini etekler, resmi bir ortamda kullanılacaksa stiletto ile tamamlanabilir. Yine platform topuk ayakkabı için de uygundur.

Kimler Mini Etek Giyinmeli?

Kıyafet tercihi yapacak kişinin öncelikli dikkat etmesi gereken nokta vücut tipi özellikleridir. Mini etek tercihinde ise boy ve kilo etken rol oynar.

Mini Etek
Mini Etek

Mini etekler için en uygun kadınlar kısa ve minyon tipli kadınlardır. Kilolu kadınlar için diz üstü ya da diz boyunda olan etekler mini eteklere göre daha uygundur. Uzun boylu ve kilo sorunu olmayan kadınlar için de mini etek uygundur ancak onların ayakkabı tercihi platform topuk gibi yüksek ayakkabılardan yana olmamalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.