mini etek ve ayakkabı kombinleri
Giyim Önerileri

Mini Etek ve Ayakkabı Uyumu Nasıl Olmalı?

Posted On Aralık 19, 2015 at 3:41 pm by / No Comments

Mini etekler kadınların kendilerini daha çekici hissetmelerini sağlayan ve doğru giyildikleri takdirde oldukça şık duran elbiselerdir. Birbirinden farklı model ve renklerde her sezon karşımıza çıkan mini etekleri şık bir şekilde tamamlayabilmek için ise ayakkabılar önemli bir rol üstlenmektedir.

Mini Etek Uyumu
Mini Etek Uyumu

Giyeceğiniz mini etek ile uyumlu ve tamamlayıcı nitelikte bir ayakkabı seçmek istiyorsanız bunun için en iyi seçim topuklu ayakkabı olacaktır. Eğer topuklu ayakkabı giymeye alışkın biriyseniz uzun ve ince topuklu şık ayakkabı modellerini seçebilirsiniz. Fakat topuklu giymeye alışkın değilseniz daha kalın ve kısa topuklu olanları tercih edebilirsiniz.

Mini Etek Uyumu
Mini Etek Uyumu

Uzun süre ayakta durmanız gerekiyor ise tercihiniz kesinlikle orta seviye ve hafif kalınlıkta topuklu ayakkabılardan olmalıdır. Aksi takdirde ayaklarınız gün sonlarına doğru ağrımaya başlayabilir ve yürümekte zorluk çekebilirsiniz.

mini etek ve ayakkabı kombinleri
mini etek ve ayakkabı kombinleri

Topuklu ve Babet Ayakkabılar

Açık renkler arasında yer alan lacivert, kırmızı ve türevi renklerden tasarlanmış bir mini etek giymek istiyorsanız bu tür eteklerin altına siyah bir topuklu ayakkabı giyebilirsiniz. Ayakkabınızın tasarımı ise kesinlikle sade olmalıdır. Mini etek iddialı ve gösterişli bir kıyafet olduğu için diğer seçmiş olduğunuz parçalarda sadelik ön planda olmalıdır.

 

Ayrıca koyu renkli ve klasik tasarıma sahip olan mini etek modelleri ile birlikte babet ayakkabıları da giyebilirsiniz. Babetler özellikle topuklu ayakkabı sevmeyen ya da alışkın olmayan kadınlar için iyi bir alternatiftir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.