payetli elbise
Giyim Önerileri

Payetli Parça Kombinasyonları

Posted On Ocak 7, 2016 at 5:47 pm by / No Comments

Geçmişte de sıklıkla karşımıza çıkan payetler günümüzde günlük yaşama da yansıyan farklı tasarımlar ve parçalar ile etki atında bırakan yıldızlar konumundadır.

Payet Giyim ve Aksesuarlarında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Payet parçalar ayakkabı, çanta, şal, etek, bluz ve de tek parça elbise olarak karşımıza çıkıyor. Payetli elbise, etek ya da bluz tercihinde dikkat etmeniz gereken önemli bir detay vardır. Payetler olduğundan birkaç tık geniş gösteren parçalar olduğu için bu giyim parçalarını giyerken özellikle elbise de fazla kilolu gösterip göstermediğinize dikkat edin.

payetli elbise
payetli elbise

Eğer üstünüz ince ise bluz, eğer altınız ince ise eteklerinizi payetli tercih edebilirsiniz. Payetli giyimlerde mutlaka diğer giyim parçaları ya da aksesuarları sade tutmaya özen gösterin. Düz bir elbiseyi şaşalı ve ihtişamlı göstermenin en ideal yolu da payetli bir çanta ya da şal ile mümkün olabiliyor.

Payetli Bayan Elbiseleri
Payetli Bayan Elbiseleri

 

Bu seçimleri yaparken de payetlerin ışıltısı ile uyum yakalayacak tonda bir elbise giymenize dikkat etmeniz önerilir. Payet tek parça kısa ya da uzun elbise detayında da sade bir çanta ve son derece sade bir takı kullanabilirsiniz. Elbiseniz yeterince aydınlattığı için ekstra bir aydınlık fazla gelebilir.

Payetli Bayan Kombinasyonu
Payetli Bayan Kombinasyonu

Payet kullanımı son derece zordur. Payet parçaları kullanırken modaya uyum yakalayabileceğiniz gibi son derece rüküş ve alaturka duruma da düşebilirsiniz. Bu sebep ile payet giyim ya da aksesuarlarında sadeliği unutmamak gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.