pop art giyim tarzı
Giyim Önerileri

Pop Art Giyim Tarzı

Posted On Ekim 26, 2015 at 11:48 am by / No Comments

Adını hemen herkesin şu ya da bu biçimde duyduğu adam Andy Warhol. Hiç tanımayanlar bile onun o meşhur “Bir gün herkes 15 dakikalığına ünlü olacak” sözünü bilir. Ya da ünlü Amerikan Film Aktrisi Marilyn Monreo üzerinde yaptığı çalışmaları, Aktrisin fotoğrafları farklı renklerde kendisince kurgulanır o fotoğraflarda ve çok renklidir.

Tüm bunlar onun kendisine ait bir stil yaratmasına neden olur ve de Pop Art denen stil yaşamımıza girer.

pop art giyim modası
pop art giyim modası

Bu tarz şimdilerde yeniden moda ve kimi kadınlar daima bu tarzda giyinse bile bazılarımız da artık bu tarz moda olunca böyle giyinmeye başlayacak. Renkli cıvıl cıvıl bir tarz bu.

Pop Art Giyim Tarzının Özellikleri

Gelelim özelliklerine. Tarzın en önemli özelliği Avangarde olması ve tüm toplumsal normlara başkaldırması.

Eğer pop art tarzında giyinmeyi düşünüyorsanız tüm toplumsal kalıpları yıkmak ve bir curcuna yaratmak ve bu curcunanın içinde kendi ahenginizi bulmak durumundasınız ki bu da aslında çok kolay değil ince nüanslar gerektiriyor.

Popi Giyim
Popi Giyim

Neler yapabilirsiniz, örneğin kafanıza masmavi bir peruk takıp, ayağınıza aynı renkte ayakkabı giyip bacaklarınıza kırmızı, pembe çorap geçirebilirsiniz.

pop art giyim tarzı
pop art giyim tarzı

Ya da yüzünüzü rengârenk boyayıp, fileli çoraplar giyerek üstüne bir de yüzünüzü boyadığınız torna karmakarışık elbiseler, tulumlar geçirebilirsiniz.

Bayan Popi Giyim
Bayan Popi Giyim

Bacaklarınıza istediğiniz şekilleri verebilirsiniz canınız nasıl isterse yani deli dolu uçuk kaçık olabilirsiniz ama kendi içinde uyumu yakalamak şartı ile yoksa asa bu tarzı oturtamazsınız.

Bu tarzı minimalize ederek özel günlerde kullanmanız mümkün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.