saç maskesi
Saç

Pratik Saç Bakım Maskeleri

Posted On Eylül 15, 2015 at 8:54 pm by / No Comments

Başımızın doğal süsü saçlar tıpkı çiçekler gibidir. Vitamine, suya, güneşe, havaya ihtiyaç duyarlar. Çevresel şartlarla yıpranmış saçlara ise biraz vakit ayırmak gerekir. Saçlarınız çok cansız, solgun ve bakımsız mı görünüyor? Kimyasal içerikli şampuanlar,saç bakım kürleri ile doğal dengesi kaybolan saçlarınıza, evde kolayca hazırlayabileceğiniz bitki özlü saç bakım maskesi hazırlamaya ne dersiniz?

Saç Maskesi
Saç Maskesi

Doğal ve Kolay Saç Bakım Maskeleri

Kuru Ve Kırılgan Saçlar İçin ”Ballı Avokado Saç Maskesi”:  Avokado bir meyve olarak yendiğinde ne kadar faydalı ise saçınız için de bir o kadar faydalıdır. Sadece (soyulup çekirdekleri çıkarılmış) 1 orta boy Avokado, 1 yemek kaşığı badem yağı ile 2 yemek kaşığı balı bir kasede ezerek (veya mikserle çırparak) iyice karıştırın. Yıkanmış durulanmış nemli saça, friksiyon yaparak uygulayın.30-40 dakika kadar bekleyip, tekrar yıkayın.

saç maskesi
saç maskesi

Yağlı Saçlara Özel  ”Ballı Sirkeli Yoğurt Maskesi”:  Her derde deva bal, yoğurt ve sirke karışımı olan bu maske yağlanmaya müsait saç derisi için, yağlanmayı giderici ve nemlenmeyi sağlayıcı etkisi ile mükemmel sonuç veriyor. Yarım su bardağı yoğurda, 1 çay kaşığı (balzamik) elma sirkesi ve 1 çay kaşığı balı bir kapta iyice karıştırın, yıkanmış nemli saça masaj yaparak uygulayın ve yıkayın.

saç maskesi
saç maskesi

Her saç tipine Uygun ”Yumurta Maskesi”: Mükemmel protein deposu yumurta, saçlar içinde çok faydalıdır.Yumurtanın sarısı doğal bir nemlendirici, beyazı ise yağ ve bakteri karşıtıdır. Yağlı saçlar sadece yumurta akını, kuru ve normal saçlar ise tamamını kullanabilir. Sadece saçınıza yeter miktarda yumurtayı çırpıp saçınıza masaj yapmanız ve yıkamanız yeterlidir. 15 günde bir düzenli uygulama ile saçlarınız mükemmel görünecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.