kombin
Giyim Önerileri

Şık Olabilmek

Posted On Ağustos 31, 2015 at 10:47 am by / No Comments

Herkes şık görünmek ister. Özellikle kadınlar için şıklık vazgeçilmez bir kavramdır. Alışverişe gidilir. Bol para ve zaman harcanır. Saatler kuaförde geçer. Güzellik uzmanlarına kulak verilir. Ama şıklık bütün bunların ötesinde bir kavramdır. Kadın veya erkek sadece giyiminin sonucunda şık olmaz.

Herkes Şık Görünmek İster.
Herkes Şık Görünmek İster.

Kadınlar için çok daha önemli olan bu konuda her yıl dünyanın en şık kadınları seçilir. Örneğin geçen yıllardaki sonuçlara  göre Carla Bruni dünyanın en şık kadını seçilirken ikinci sırada Katar Emiri’nin karısı Şeyha Nasır yer almıştı. Doğu ve Batı kültürlerine göre giyinen bu iki kadın çok farklı olsalar da şıktılar. Çünkü ikisinin de bir tarzı vardı.

kombin
kombin

Şıklık Size Özgüdür

Eğitim, görgü, tecrübe, zeka, duygusal zeka gibi bir sürü faktörün giyim ile bileşmesi sonucu oluşan imajdır şıklık.  Ne zaman, nerede, nasıl giyinmeyi bilmek gerekir. Vücut tipinize uygun, renk tonlamalarına dikkat ederek, yaş faktörünü unutmayarak, bakımlı ve kaliteli olabilmektir. Giyimde ne çok dar, ne çok bol, ne çok dikkat çekici ne de fazla resmi olmadan bir tarz bulabilmektir. Yüzünüze yakın renklerin önemli olduğunu unutmayın. Şıklık saçınızda da size yakışanı yapmaktır. Örneğin sarı veya kızıl saç herkese yakışmaz. Bir makyaj tonu herkese uymaz. Bu iş yerleri için de geçerlidir, hava almaya dışarı çıktığınız zaman da.

şık kot modelleri
şık kot modelleri

Hayatının sonu acı bitmiş olsa bile Prenses Diana dünyada fotoğrafı en çok çekilen kadınlardan biriydi. Modacılar onun giydikleri içinde en şık olanı seçmişlerdi. Bu ağır bir gece kıyafeti ya da markalı bir moda tasarımı değildi.

Yağmur Giyim
Yağmur Giyim

Bir arabadan inerken çekilen resminde yuvarlak yaka, son derece sade, beyaz bir keten elbise giymişti ve ayaklarında dümdüz beyaz ayakkabılar vardı. Çok uygun, az bir makyaj yapmıştı ve kısa saçları güzelce taranmıştı. Ama o Lady Diana’ydı ve gülümsüyordu. İşte şıklık buydu, kendine ait bir tarzı vardı. Kimseye benzemezdi. Belki taklit edilebilirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.