tüvit giyim
Giyim Önerileri

Tüvit Geri Geliyor

Posted On Ekim 14, 2015 at 2:09 pm by / No Comments

Bugüne kadar yalnızca hanım hanımcık ve olgun stillere yakıştırılan tüvit bu kış tasarımcıların yeni yorumlarıyla gençleşiyor ve geri geliyor. Hikayeye göre orijinal adı “twill” olan ve fitilli kumaş anlamına gelen kelime 1830’larda yanlış okununca twill tüvite döndü. O yıllarda popülerleşen kumaşın adı kulaktan kulağa böyle yayılarak insanların diline yerleşti.

tüvit modası
tüvit modası

Kalın dokusu ve kırçıllarıyla kışa çok yakışan fakat genelde orta yaş üzeri stillerle özdeşleşen tüvit, bu sezon hakkındaki önyargıları yıkarak gençlerin dolaplarına da girmeye kararlı. Artık yalnızca etek-ceket takımlar, inci kolyeler, alçak topuklar ve asil topuzlarla değil, uzun çizmeler, metalik süsler ve genç kesimlerle de kullanılıyor.

Bu Kış Doğru Zaman

Akide şekeri gibi canlı renklerle bir araya gelerek modacıların koleksiyonlarında kendine geniş bir yer bulan tüvid kumaş artık klasik ceketlerle beraber sırt çantası ve saç bandı olarak kullanılıyor. Ünlü moda markaları tepeden tırnağa bu kumaştan yapılmış kombinler sunuyorlar. Bu kumaşı seven ama fazla ciddi bulan hanımlar için modern çizgilerle dikilmiş tüvit takımları giymek için şimdi en doğru zaman. Tüvit etek, deri ceket ve düz tişörtten oluşan bir karışım rahatlıkla seçilebilir. Ayrıca tüvit mantolar eski yıllardan esintiler taşısa bile ona yakışan başka renk tüvit kumaştan yapılmış bir çanta ile bir anda renkleniyor.

tüvit giyim
tüvit giyim

Artık kırçıllı kumaştan yapılan bu mantolara “Annem de bunları giyerdi” diye yaklaşmayın. Ayağınıza giyeceğiniz uzun, çiçek modelli ve platform topuklu bir çizme ile bir anda değişik bir stil yakalayabilirsiniz.  Hatta tüvitin ağırbaşlı havası stiletto ayakkabıların cazibesi ile birleşip kullanılabiliyor.

Tüvit Hırka Geri Geliyor
Tüvit Hırka Geri Geliyor

Yırtmaçlı ve dar tüvit etekler de diz üstü çizmelerle buluşuyor. Bu arada zaten bele oturan kesimle yapılmış ceketlere takılan ince bir kemer, ceplerden sarkan birkaç püskül, boyna takılan çok renkli bir fular gibi aksesuarlarla tüvit giymek daha da güzel görünüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.