vintage giyim önerisi
Giyim Önerileri

Vintage Giyim

Posted On Kasım 9, 2015 at 3:08 pm by / No Comments

Vintage sözcüğü size bir yerlerden tanıdık gelebilir zira özellikle modacı Ahu Yağtu ve Ece Sükan’ın gündeme getirdiği bir kavram olarak yaşamlarımızda yerini aldı. Alış o alış aldı başını gidiyor.

giyim önerisi
giyim önerisi

Vintage sözcüğü dilimize yabancı kökenli olarak giren bir sözcük ve sözcük anlamı olarak eski ürünlerin yeniden günümüzde kullanılması anlamına geliyor Biraz nostaljik öğeler içerdiği aşikar. Üstelik vintage tarzı giyimde, aksesuarlarda kısaca her yerde rahatlıkla kullanılabiliyor.

Nerelerde Nasıl Kullanılır?

Vintage giyim kolay gibi görünse de aslında işin aslı hiç de öyle değil Örnek vermek gerekirse Ahu Yağtu 2 sezondur oynadığı Paramparça isimli dizide yer yer vintage tarzında giyiniyor ama hiç de göze batmıyor çünkü geçmiş döneme ait kıyafetlerin kendi içinde uyumunu ve modernliğini yakalıyor ve hiç göze batmıyor.

Bayan Vintage Giyim
Bayan Vintage Giyim

O yüzden uyumu sağlamak ve sırıtmamasına dikkat etmek, ayrı bir hüner gibi adeta. Yani işin özü vintage giysiler öyle annenizin ya da babaannenizin sandığından çıkararak giyebileceğiniz kadar basit değil.

vintage giyim önerisi
vintage giyim önerisi

Günümüzde vintage tarzı ürünler satan özellikle İstanbul’da mağazalar var ve siz illa bu tarz giyinmek isterseniz buralarda, İstanbul’da yaşamıyorsanız internet üzerinden temin edebilirsiniz. Nerede giyilebilir derseniz her yerde bilinçli giydikçe kullanmanız mümkün.

Vintage Giyim
Vintage Giyim

Nasıl giyilebilir derseniz işte o durum biraz karışık zira bu biraz da sizin tarzınız ile alakalı. Çok karmaşaya boğmadan olabildiğine şık ve sade olabilecek, aksesuarları kıyafet ile uyumlu bir stil yaratabilmeniz önemli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.